Znajdź nocleg w:
Oferty noclegowe
Ustka
Orzechowo
Poddąbie
Dębina
Rowy
Wodnica
Wytowno
Zimowiska
Administracja
REGULAMIN / OFERTA
Nasz adres
Wykaz artykułów
Mapa serwisu
DODAJ OBIEKT
Moje ogłoszenie
Szukaj w serwisie
Lubisz nas?
Polub nas

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Gościmy
Nowości
Popularne
Oferty noclegowe
Orzechowo wczasy
Orzechowo Orzechowo Morskie to mała osada położona przy ujściu rzeki Orzechówki do morza. Miejscowość oddalona 4 km na wschód od Ustki, jest celem pieszych spacerów wzdłuż plaży. Plażę łączy z lądem wysoki, porośnięty lasem dębowym klif z licznymi punktami widokowymi. Przy głównym zejściu wąska plaża pokryta jest tysiącami kolorowych kamieni różnej wielkości. Często można spotkać tu artystów, uwieczniających na płótnie morski krajobraz.

Nieco dalej plaża się rozszerza, znikają kamienie i, ku uciesze wypoczywających,  pojawia się drobny piasek Wyżej, wzdłuż klifu, wśród leśnych zarośli wytyczone są ścieżki piesze i rowerowe. Orzechowo, to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku; pieszo lub rowerem można dotrzeć wzdłuż plaży do Ustki lub do Poddębia.
W Orzechowie można dostrzec tylko kilka domów i jeden ośrodek wypoczynkowy, na terenie którego znajduje się wieża widokowa o wysokości 48 metrów. Wieża udostępniona jest do zwiedzania w godz.9.00-19.00. Bilety nabywa się w kawiarni "Leśniczanka" na terenie ośrodka. Tuż pod wieżą wytyczono leśną ścieżkę dydaktyczną  wzbogaconą opisami tutejszej flory i fauny. Widok z wieży jest imponujący; można objąć wzrokiem brzeg morski od krańców Ustki po Rowy. Orzechowo, w przeciwieństwie do pobliskiej Ustki, nie przeżywa latem ogromnego najazdu turystów; - to idealne miejsce na wypoczynek dla tych, którzy cenią sobie ciszę i spokój. Miejscowość cieszy się popularnością wśród mieszkańców pobliskich miejscowości, przyjżdżających tu na weekendowe lub świąteczne spacery.

Zach. widok z wieży  Wsch. widok z wieży

Punkt widokowy na klifie  Spacer po orzechowskiej plaży