Znajdź nocleg w:
Oferty noclegowe
Ustka
Orzechowo
Poddąbie
Dębina
Rowy
Wodnica
Wytowno
Zimowiska
Administracja
REGULAMIN / OFERTA
Nasz adres
Wykaz artykułów
Mapa serwisu
DODAJ OBIEKT
Moje ogłoszenie
Szukaj w serwisie
Lubisz nas?
Polub nas

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Gościmy
Nowości
Popularne
Oferty noclegowe
Poddąbie wczasy

PoddąbiePoddąbie- nadmorskie letnisko, wieś położona na terenie obszaru krajobrazu chronionego w gminie Ustka, założona w XVIII wieku przez kolonistów, których sprowadził tu pruski król Fryderyk Wielki. Osadnicy zadomowili się w wąwozie u ujścia strumienia do morza i zajęli się osuszaniem podmokłych okolicznych gruntów, zamieniając je w pola uprawne. Dzisiejsza wieś leży w odległości 1 km od starej osady, po której nie zachowały się żadne ślady. Obecniw Poddąbie wczasy oferuje w kilku atrakcyjnych ośrodkach wczasowych i wielu domkach letniskowych.

Wieś oddziela od morza wysoki, porośnięty bukowym lasem klif, który powstał pod działaniem wilkiego sztormu z 1914 roku.
Jeszcze niedawno Poddąbie było typową maleńką wsią rybacką. W ciągu ostatnich dziesięciu lat przekształciło się w uroczą cichą miejscowość wypoczynkową. Wybudowano kilka ośrodków wypoczynkowych, mnóstwo domków letniskowych o wysokim standarcie, jest tu hotel, sklepiki spożywcze i restauracja serwująca zawsze smaczne posiłki. Piaszczysta droga, biegnąca niegdyś przez wieś, przekształciła się w nowoczesną spacerową Promenadę Słońca, przy której zlokalizowana jest największa baza noclegowa i gastronomiczna Poddębia. To sympatyczne letnisko odwiedza co roku coraz więcej gości; ci, którzy cenią sobie wypoczynek z dala od zgiełu większych nadmorskich kurortów odnajdą w Poddębiu raj dla siebie. Miejscowość położona wśród lasów zapewnia ciszę, czyste powietrze i piękną szeroką plażę, na której każdy może znaleźć miejsce na swój koc z dala od sąsiadów. Ścieżka biegnąca górą wysokiego klifu, wśród dębowego lasu, jest wymarzoną trasą na piesze wędrówki i rowerowe przejażdżki. Na skraju klifu są liczne punkty widokowe, z których rozciąga się widok na bezkresne morze. Warto zatrzymać się w takim miejscu wieczorem i spojrzeć na piękny zachód słońca. Miejscowość ma również swoją legendę związaną z dwoma głazami, które można spotkać przy leśnej dróżce biegnącej do pobliskiej Dębiny. Opowieść głosi, że są to zatopine dzwony, tkwiące w tym miejscu od 2000 lat. W 1979 roku przeprowadzono  badania archeologiczne, któtych wynikiem było odnalezienie śladów dużego ogniska przy głazach. Zainteresowani mogą tu łatwo trafić - miejsce megalitów określa przydrożny drogowskaz.

Ośrodek wczasowy  Ścieżka rowerowa wzdłuż klifu

Widok z wysokiego klifu  Legendarne głazy