Znajdź nocleg w:
Oferty noclegowe
Ustka
Orzechowo
Poddąbie
Dębina
Rowy
Wodnica
Wytowno
Zimowiska
Administracja
REGULAMIN / OFERTA
Nasz adres
Wykaz artykułów
Mapa serwisu
DODAJ OBIEKT
Moje ogłoszenie
Szukaj w serwisie
Lubisz nas?
Polub nas

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Gościmy
Nowości
Popularne
Oferty noclegowe
Wodnica Wczasy noclegi pokoje
WodnicaWodnica k/Ustki - wieś położona malowniczo w zakolach Słupi, w sąsiedztwie ścisłego rezerwatu "Buczyna nad Słupią", w którym zachowały się nieliczne w Polsce fragmenty pierwotnego lasu bukowego. Wśród wiekowych majestatycznych drzew wytyczono ścieżkę rowerową, która łączy Wodnicę z oddaloną o 2 km Ustką. Wycieczki po stuletnim lesie bukowym są jedną z licznych atrakcji turystycznych Wodnicy. W pobliżu  Słupi znajduje się 'Przystań nad rzeką"- punkt startowy dla amatorów spływu kajaków.

Rzeka to także raj dla miłośników wędkarstwa. Wodnica urzeka ciszą, spokojem, czystym powietrzem, zadbanymi posesjami mieszkańców. Wzdłuż głównej ulicy można spotkać stare ryglowe chaty oraz piękne współczesne wille.
Spacerując po Wodnicy nie sposób niedostrzec ciekawych rzeźb miejscowego artysty, który trafnie wkomponował swe prace w wiejski pejzaż Historyczne wzmianki o Wodnicy pochodzące z początku XVIII wieku dotyczą informacji o zarazie, która pochłonęła niemal wszystkich mieszkańców osady. Choroba pojawiła się we wsi w 1709 roku, tuż po tym, gdy schronił się tam na jedną noc marynarz zbiegły z obcego statku cumującego w porcie Ustka. Zarazę przeżyło tylko sześciu mieszkańców i czwórka szczęśliwców, którzy nie zachorowali.
Dziś Wodnica to atrakcyjna miejscowość na wczasy dla tych, którzy preferują wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku, wśród lasów i łąk pachnących polnymi kwiatami. Ci, którzy zatęsknią za morskimi kąpielami, mogą wybrać się na 4-kilometrową wycieczkę nad morze pieszo, rowerem lub samochodem.
Wodnica noclegi to pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne, kwatery prywatne u okolicznych mieszkańców.

Ścieżka rowerowa na terenie rezerwatu Buczyna nad Słupią  Szachulcowe budynki

1 rzeźba miejscowego artysty  2 rzeźba

Wodnica wczasy. Zapraszamy!