Znajdź nocleg w:
Oferty noclegowe
Ustka
Orzechowo
Poddąbie
Dębina
Rowy
Wodnica
Wytowno
Zimowiska
Administracja
REGULAMIN / OFERTA
Nasz adres
Wykaz artykułów
Mapa serwisu
DODAJ OBIEKT
Moje ogłoszenie
Szukaj w serwisie
Lubisz nas?
Polub nas

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Gościmy
Nowości
Popularne
Oferty noclegowe
Rowy noclegi
RowyRowy to miejscowość wypoczynkowa położona w odległości 20 km od Ustki u ujścia rzeki Łupawy do morza. Przed laty była to typowa wieś rybacka, dziś jest tu bardzo dobrze rozwinięta baza gastronomiczna i noclegowa przygotawana na przyjęcie ponad 5000 gości. W miejscowości Rowy noclegi oferują pokoje gościnne, ośrodki wczasowe, pensjonaty, domki letniskowe, pola namiotowe. Słabo uprzemysłowiona okolica i duże obszary leśne...

wokół Rowów gwarantują czyste powietrze i zdrowy wypoczynek. Wioska to idealne miejsce na wczasy dla rodzin z małymi dziećmi. Letnia oferta dla dzieci to wesołe miasteczko z licznymi atrakcjami, kolorowa ciuchcia jeżdżąca po uliczkach, podgrzewany basen kąpielowy i blisko położona plaża. Starsi mogą powędkować nad rzeką lub wypożyczyć kajaki i wypłynąć na jezioro Gardno.
Wioska ma również swoją historię. Legenda głosi, że osadę założyli uchodźcy z Wolina, którzy dotarli tu po spaleniu swoich domostw przez Duńczyków w IX wieku. Niektóre źródła historyczne podają, że przebywał tu w roku 1390 Henryk Derby - późniejszy król Anglii znany nam jako Henryk IV. W starej kościelnej kronice istnieje zapis z XVII wieku, według którego pewnej nocy na miejscowej plaży wylądowała szalupa ze szwedzkimi marynarzami, elegancko ubranym mężczyzną oraz młodą kobietą. Obudzono pastora i pod groźbą rapierów zmuszono do udzielenia ślubu nieznanej parze. W okolicy krążyły opowieści, że był to Gustaw Adolf, król Szwecji.
Pierwszy kościół wybudowano w osadzie w XVI wieku. Na przykościelnym cmentarzu chowano marynarzy ze statków rozbitych w pobliżu Rowów: Szwedów, Maurów, Francuzów i Holendrów. Drugi kościół powstał w roku 1845 i istnieje do dziś.
Wioska to sezonowy gminny ośrodek turystyczny, poza sezonem letnim to nadal wioska rybacka, zamieszkana przez kilkadziesiąt rodzin. Latem wczasowicze korzystają z dogodnego położenia na skraju Słowińskiego Parku Narodowego i otwartego morza. Dodatkowymi atutami miejscowości jest bliskość Słupska, interesująca okolica i mniejszy niż w Ustce tłok na plaży.

Plaża w Rowach  Port rybacki Rowy

Rowy centrum  Wypożyczalnia sprzętu wodnego