Znajdź nocleg w:
Oferty noclegowe
Ustka
Orzechowo
Poddąbie
Dębina
Rowy
Wodnica
Wytowno
Zimowiska
Administracja
REGULAMIN / OFERTA
Nasz adres
Wykaz artykułów
Mapa serwisu
DODAJ OBIEKT
Moje ogłoszenie
Szukaj w serwisie
Lubisz nas?
Polub nas

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Gościmy
Nowości
Popularne
Oferty noclegowe arrow Wykaz artykułów arrow Miejscowości wypoczynkowe w gminie Ustka
Miejscowości wypoczynkowe w gminie Ustka

Największym ośrodkiem turystyki i wypoczynku w usteckiej gminie jest uzdrowisko Ustka - kurort dobrze znany wielu turystym i wczasowiczom. Turyści odwiedzają chętnie to miasto od wilelu lat, ceniąc jego zalety klimatyczne, turystyczne i wypoczynkowe.

Nie wszyscy jednak znają pozostałe miejscowości wypoczynkowe w gminie Ustka. Warto poznać kilka malowniczych wiosek rozciągniętych wzdłuż wysokiego nadmorskiego klifu i leżących przy zadbanych, szerokich plażach nadmorskich. Pierwszą osadą sąsiadującą od wszchodu z usteckim kurortem jest malownicze Orzechowo Morskie. Tu plaża zmienia swój wygląd - u ujścia strumyka do morza jest usłana różnokolorowymi kamieniami, dalej na wszchód przechodzi w szeroką piaszczystą plażę. W Orzechowie wczasowicze wypoczywać mogą w ośrodkach wczasowych oraz w domkach letniskowych.

Następną miejscowością  jest nieco większa i bardziej rozbudowana wieś Poddąbie. Na plażę schodzi się tu kilkoma zejściami z wysokiego klifu. Na dole rozciąga się szeroka plaża z niezwykle drobniutkim pisakiem - miejscowi mówią, że dawniej wykorzystywano ów piasekdo napełniania klapsydr odmierzających czas.  W Poddąbiu jest wiele nowych pensjonatów i komfortowych domków letniskowych, są też ośrodki wczasowe oraz hotel.

W bliskim sąsiedztwie Poddąbia jest Dębina - dawniej wieś typowo rolnicza. Dziś na dawnych polach uprawnych połozonych w strefie przybrzeżnej powstało nowe osiedle o typowo turystycznym charakterze. Jest tu już wiele prywatnych domków letniskowych i willi, są pola namiotowe i pensjonaty przygotowane na przyjęcie wczasowiczów.

 Dębina letnisko w gminie Ustka

Następną gminną miejscowością letniskową leżącą bezpośrednio nad morzem są Rowy - wioska typowo rybacka z małym portem zawsze pełnym kolorowych kutrów i krzątających się przy pracy rybaków. W Rowach już od wczesnej wiosny można wynająć atrakcyjny pokój w jednym z wielu komfortowych pensjonatów. Jest ich tu chyba więcej, niż w Ustce. Przyjeżdżając do tej miejscowości w sezonie letnim, odnosi się wrażenie, że jest tam tłoczniej w sąsiednim uzdrowisku.

Poza miejscowościami połozonymi przy nadmorskich plażach, w gminie usteckiej można wypoczywać również w gospodarswach agroturystycznych w Wodnicy, w Duninowie czy w Machowinie.