Znajdź nocleg w:
Oferty noclegowe
Ustka
Orzechowo
Poddąbie
Dębina
Rowy
Wodnica
Wytowno
Zimowiska
Administracja
REGULAMIN / OFERTA
Nasz adres
Wykaz artykułów
Mapa serwisu
DODAJ OBIEKT
Moje ogłoszenie
Szukaj w serwisie
Lubisz nas?
Polub nas

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Gościmy
Nowości
Popularne
Wielkanoc w Ustce

   Pogoda w wiekanocną niedzielę i poniedziałek 2015 nie sprzyja spacerom, jednak co bardziej wytrwali turyści zamiast spędzać czas przy zastawionym stole wybierają wędrówkę po plaży i promenadzie.

   Ustka gości też w tych dniach sporo mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy chcą oderwać się od klimatu świątecznej biesiady oraz pragnących spalić nieco kalorii.

 Image

Promenada i port w Ustce wypełnione są grupami wczasowiczów wypoczywających w te świąteczne dni w naszym kurorcie, spacerujących i  przygladąjących się zmianom, jakie zaszły od zeszłego sezonu.

   Po stronie zachodniej trwa budowa nowej odnogi portu - mariny przeznaczonej  dla kutrów rybackich oraz dla jachtów co budzi duże zainteresowanie  turystów i mieszkańców, którzy przyglądają się postępującym  robotom.

   Nieco dalej, bo na wysokości Hotelu Azoty trwa budowa pirsu - czyli drogi dojazdowej układanej prostopadle do morskiego brzegu, która ma umożliwić ciężarówkom wysypywanie ogromnych kamieni. To właśnie z tych granitowych, potężnych bloków zbudowana będzie rafa chroniąca brzeg morski. Do tej pory wykonywano jedynie umocnienia brzegów w formie faszynowania i nasadzeń trawy i wierzby oraz wbijano drewniane pale w dno morskie oraz plażę co miało  na celu rozbijanie fal.

   Tego rodzaju ambitne przedsięwzięcia oraz innowacyjne pomysły umocnienia plaży i klifu stanowią doskonałą atrakcję, więc trudno się dziwić, że mieszkańcy systematycznie sprawdzają postępy prac i zastanawiają się, czy tego rodzaju inwestycje nie zagrożą wypoczynkowi turystów w czasie sezonu.

Jednak największym powodzeniem cieszy się ruchoma kładka w usteckim porcie. Dzięki niej wielu spacerowiczów  przechodzi na zachodnią stronę portu, by podziwiać zacumowane tu kutry.