Znajdź nocleg w:
Oferty noclegowe
Ustka
Orzechowo
Poddąbie
Dębina
Rowy
Wodnica
Wytowno
Zimowiska
Administracja
REGULAMIN / OFERTA
Nasz adres
Wykaz artykułów
Mapa serwisu
DODAJ OBIEKT
Moje ogłoszenie
Szukaj w serwisie
Lubisz nas?
Polub nas

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Gościmy
Nowości
Popularne
Oferty noclegowe
Tanie pokoje gościnne

Ustka - noclegi - kwatery - polecamy

Ustka Ul. Klonowa 1 Willa Janina zaprasza do wypoczynku nad morzem w pokojach 1,2,3,4 - osobowych z łazienkami i ze wspólną  łazienką na 3 pokoje. Bungalow - pokoje z niezależnym wejściem z podwórka,łazienką , TV,lodówka,żelazko,czajnik bezp.zastawa stołowa,grill,bezpłatny parking.Zapraszamy do wypoczynku w naszym domu. Willa Janina zaprasza.Ustka ul.Klonowa 1. Tel. 608040090. 

 Oferujemy pokoje 1;2;3;4 osobowe z łazienkami i ze wspólną na 3 pokoje.Wyposażenie - TV , czajnik bezprzewodowy, krzesełka plażowe,lodówka,zastawa stołowa. Na podwórku parking bezpłatny. Dużo zieleni , ławeczki i stoliki.Grill.Do morza 1200 m.Ceny w sezonie tj. od 1 lipca do 30 sierpnia:

  • Pokój z łazienką - 25 do 40zł. od osoby za dobę.

  • Pokój z łazienką wspólną na 3 pokoje - 20 - do 30zł. od osoby za dobę
  • Ceny poza sezonem :
    Pokój z łazienką - 20 do 25zł. od osoby za dobę.
    Pokój z łazienką wspólną na 3 pokoje - 20zł. od osoby za dobę przy pobytach dłuższych niż 3 doby. Pobyt do 3 dni - 25 zł. od osoby

Pokoje - obejrzyj zdjęcia Obejrzyj zdjęcia

Ustka zaprasza przez cały rok. Morze to nie tylko kąpiele morskie i słoneczne w czasie wakacji. Zbawczy dla zdrowia klimat powoduje , że przyjeżdza się tu od lat dla podratowania zdrowia.Poniżej przedstawiamy trochę histori i geneze powstania Uzdrowiska Ustka


Pierwsze wiadomości o Ustce pochodzą z początku XIV wieku. Wielkości ówczesnej osady nie można jednak bliżej określić. Przypuszcza się, że liczba jej mieszkańców nie ustępowała przeciętnej wsi. Ludność trudniła się głównie rybołówstwem przybrzeżnym oraz rzecznym, handlem, hodowlą i rolnictwem.

Na początku XIV wieku Ustka znajdowała się w posiadaniu rodu Święców. W 1337 r. Święcowie sprzedali Ustkę Słupskowi. Odpowiedni dokument, spisany 2 lutego 1337 r. w języku łacińskim mówi, że "... sprzedano portus cały i niepodzielny (...) położony po obu stronach rzeki Słupi i wszystko co się tam wówczas znajdowało i w przyszłości znajdować mogło".

Odtąd przez wieki mieszkańców obu tych miejscowości łączyły bliskie związki ustrojowo - prawne oraz interesy gospodarcze. Mierzone były one głównie wielkością obrotów handlowych i funkcjonowaniem portu w Ustce.

Rajcy miejscy Słupska podjęli już w połowie XIV wieku ogromny wysiłek związany z rozbudową portu w Ustce. Wybudowano wówczas pierwsze trwałe urządzenia portowe w postaci długiego na 55m mola. Funkcja Ustki jako portu i ośrodka handlu morskiego, były przez wieki czynnikiem decydującym o tempie i kierunkach jej rozwoju. W pierwszej połowie XV wieku rozpoczął się w Ustce II etap rozbudowy portu usteckiego, co pozwoliło na przeniesienie warsztatów stoczniowych ze Słupska do Ustki. Do w/w funkcji Ustki doszła więc dodatkowo funkcja związana z rozwojem przemysłu stoczniowego.

Początki Ustki, jako kąpieliska, nie są dokładnie określone. Dopiero bowiem około 1830 roku rozpoczęto oficjalne rejestrowanie wczasowiczów. W 1832 roku już 38 rodzin szukało w Ustce regeneracji sił i poprawy samopoczucia. Dziesięć lat później w Ustce odpoczywało około 400 osób. Od tego czasu rozpoczęła się rozbudowa wschodniej części miasta w sposób typowo uzdrowiskowo - wczasowy. Powstawały bardzo ładne pensjonaty i funkcjonalne wille.

W 1870 r. zaczęło działać w Ustce Towarzystwo Kąpielowe, które w sposób zorganizowany zajęło się rozwojem Ustki jako uzdrowiska.

W 1911 roku powstał w Ustce zakład balneologiczny, a trzy lata później przy wschodniej plaży funkcjonowało zorganizowane kąpielisko, oferujące 49 kabin dla pań i 26 dla panów.

W początkach naszego stulecia w zakładzie balneologicznym, który mieścił się w dzisiejszym budynku Zakładu Przyrodoleczniczego, funkcjonowały 22 kabiny leczniczo - zabiegowe. Kuracjuszami opiekował się lekarz, a gama stosowanych zabiegów była, jak na ówczesne czasy, bardzo bogata. Oprócz kąpieli morskich ordynowano kąpiele błotne, kwasowo - węglowe, igliwiowe, natryski, masaże i zabiegi elektrolecznicze.

W 1920 r. liczba kuracjuszy przekroczyła liczbę stałych mieszkańców Ustki, zaś już w 1938 r. sięgnęła ok. trzy i pół tysiąca. Coraz częstszymi gośćmi stali się również kuracjusze zagraniczni.

Doświadczenia półtorawiecznej działalności przyrodoleczniczej i liczne opracowania naukowe były niewątpliwie bezpośrednią przyczyną powołania z dniem 1 lipca 1978 roku Przedsiębiorstwa Państwowego "Uzdrowiska Ustka", które na bazie istniejących już w Ustce obiektów - domów wczasowych, rozpoczęło zorganizowaną działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego.

Statut miasta uzdrowiskowego Ustka otrzymała 1 stycznia 1988 r. (Uchwała Rady Ministrów Nr 210 z dnia 23 grudnia 1987 r.).

Podstawą uznania Ustki jako Uzdrowiska były przede wszystkim następujące czynniki:
właściwości lecznicze klimatu, tzn. działanie bodźców atmosferycznych o zmiennym natężeniu na organizm człowieka, sprzyjające utrzymaniu zdrowia, leczeniu lub łagodzeniu skutków lub objawów chorób poprzez różne formy klimatoterapii,
posiadanie naturalnych surowców leczniczych, tj. wód mineralnych i borowiny,
spełnienie wymogów określonych w przepisach o ochronie i kształtowaniu środowiska w zakresie dopuszczalnych norm zanieczyszczeń powietrza, natężenia hałasu oraz posiadanie odpowiedniej infrastruktury technicznej, w szczególności zaopatrzenia w wodę, odprowadzania i unieszkodliwiania ścieków, usuwania odpadów, transportu zbiorowego oraz sieci energetycznej.

Położenie Uzdrowiska i walory klimatyczne sprawiają, że Ustka nadaje się doskonale na prowadzenie kuracji całorocznej. Położenie nadmorskie Ustki powoduje łagodzenie dobowych i rocznych amplitud temperatury powietrza. Piaszczysta i drobnoziarnista plaża osłonięta jest wałem wydmowym, zielenią parkową i pasem tlenodajnych nadmorskich lasów.

Malownicza promenada, najładniejsza na polskim wybrzeżu, przystosowana została na 200 m odcinku dla osób niepełnosprawnych. Klimat kształtowany jest wpływem lądu - przy cyrkulacji południowej oraz nadmorskim położeniem. Rejon Ustki posiada korzystne warunki insolacyjne, a średnia liczba godzin słonecznych przekracza 1500. Sezon kąpielowy trwa tu około 80 dni.

Duże zróżnicowanie klimatu lokalnego poważnie ułatwia oddziaływanie bodźcowe na ludzki organizm. Aerozol morski występujący w powietrzu w strefie nadbrzeżnej, stanowi naturalny czynnik leczniczy, wykorzystywany efektywnie w uzdrowiskowym leczeniu przewlekłych chorób oddechowych, chorób zawodowych i alergicznych.

Dobroczynne działanie nadmorskiego powietrza zasobnego w jod, sole wapnia i magnezu wspomagane jest ponadto ujemną jonizacją. Jony ujemne bardzo korzystnie działają na samopoczucie, dodają energii życiowej.

Spacery plażą nad samym morzem, gdzie rozbijają się masy wody, są dla zdrowia bardzo korzystne.

Biorąc pod uwagę m. in. wyżej wymienione czynniki, dla "Uzdrowiska Ustka" Sp. z o.o. zostały określone następujące profile lecznicze:
choroby układu ruchu i reumatyczne,
choroby dróg oddechowych,
choroby układu krążenia,
choroby przemiany materii i wydzielania wewnętrznego.

Zarówno baza zabiegowa, jak i hotelowa, została w Ustce ostatnio bardzo zmodernizowana i osiągnęła wysokie standardy. W obiektach, w których prowadzona jest działalność sanatoryjna, tzn. "Perła" i "Radość", kuracjusze przebywają w pokojach 1 i 2-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym (pokoje 1-osobowe są wyłącznie w "Perle").

W okresie od m-ca września do czerwca każdego roku, na kuracji sanatoryjnej przebywa w Ustce ok. 800 kuracjuszy dziennie.

W okresie sezonu letniego, turyści i wczasowicze przebywający w Ustce mają do dyspozycji około 14.500 miejsc noclegowych w pięknych domach wczasowych, pensjonatach, hotelach, na campingach, w kwaterach prywatnych, na polach biwakowych i w szkołach.

Wszyscy przebywający w Ustce turyści i wczasowicze mogą również korzystać z lecznictwa uzdrowiskowego w ramach tzw. leczenia ambulatoryjnego korzystając z usług lekarza w Przychodni Uzdrowiskowej oraz zabiegów w Zakładzie Przyrodoleczniczym, ul. Beniowskiego 1. Z uzdrowiskowego leczenia ambulatoryjnego często korzystają również dzieci i młodzież szkolna przebywająca w Ustce na koloniach i obozach oraz z często organizowanych w Ustce tzw. "zielonych szkół".

"Uzdrowisko Ustka" jest bardzo ważnym czynnikiem miastotwórczym. Jest naturalnym partnerem turystyki i w warunkach Ustki pozwala wydłużyć sezon na cały rok, służy także turystyce zdrowotnej poprzez umożliwienie z korzystania z zabiegów rekreacyjnych i leczniczych celem wzmocnienia zdrowia.